Rejsy

The Tall Ships Races 2018 – Cruise in Company, czyli "... pośpiechem się brzydząc..." ku norweskim fiordom!

Esbjerg-Stavanger TTSR 2018

Zapisz się
-217
dni
do rozpoczęcia
20.07.2018 - 28.07.2018
9
dni
2900 / 3150

Szczegółowy opis rejsu

Esbjerg to miasto oferujące wiele urokliwych miejsc i atrakcji. Nad miastem góruje wieża ciśnień, …a ciśnienie przed regatowym wyścigiem wciąż rośnie. Ta Wieża Ciśnień (Esbjerg Water Tower), która wygląda jak z bajki (choć próżno tam szukać Królewny), dziś stanowi punkt widokowy oraz miejsce prezentacji rozmaitych wystaw. Polecamy też dzieło Jørna Utzona (projektanta m.in. Opery w Sydney) - Dom Muzyki, a także kościoły: Kościół św. Mikołaja oraz jakże nietypowy (wykonany w całości z czerwonej cegły i mieszczący się… wewnątrz centrum handlowego) Saeden Kirke. Ale główne atrakcje turystyczne Esbjerg związane są oczywiście… z MORZEM. Warto wymienić tu chociażby Muzeum Rybołówstwa i Żeglugi Morskiej, w którym oprócz modeli jednostek pływających oraz przyrządów nawigacyjnych możemy podziwiać żywe egzemplarze flory i fauny Morza Północnego, w znajdującym się w muzeum akwarium.
Cruise in Company to specyficzny etap regat - zarówno uczestnicy wyścigu, jak i jednostki towarzyszące, podążają ku linii startu kolejnego etapu zmagań "pośpiechem się brzydząc". Regaty TTSR to nie tylko wyścig, to także poznawanie siebie i innych członków załogi, zacieśnianie „węzłów” przyjaźni. Niektóre jednostki dokonują wymiany załóg z innymi żaglowcami, co stanowi dodatkową atrakcję dla uczestników rejsu. W czasie tego etapu możliwe jest zawijanie do innych portów, które załogom oferują kolejne atrakcje podczas ich zwiedzania, ale także wejście do słynnych norweskich fiordów, będących nie lada atrakcją dla żeglarzy. Dotrzemy do Norwegii - krainy troli, fiordów i ........ ropy naftowej.
Stavanger i pobliskie Sandnes, dzięki odkryciu w 1969 r. pierwszych złóż ropy naftowej, stały się głównym miejscem powstawania bogactwa norweskiej gospodarki, co ma również swoje odzwierciedlenie w historyczno-kulturowej ofercie miasta, np. Norweskie Muzeum Ropy Naftowej. Stavanger to miasto kontrastów - tu znajdziemy najlepiej zachowany w Europie, unikatowy kompleks ponad 170 białych, drewnianych domów, ale także nowoczesne budowle i znakomite muzea, jak Muzeum Sztuk Pięknych czy Norweskie Muzeum Konserw. Stavanger to największe miasto okręgu Rogaland, który słynie przede wszystkim z niesamowitych krajobrazów. Lysefjord, plaża Sola, czy znana na całym świecie, wznosząca się na 604 m. n.p.m. „Skalna Półka” zwana „Amboną”, czyli Preikestolen, przez wielu uznawana za najbardziej zapierający dech w piersiach widokowy taras świata - to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Poznanie tych wszystkich miejsc i atrakcji możliwe będzie z naszego pokładu. A cóż to znaczy? Znaczy porządnie - w dobrym towarzystwie, w świetnej, żeglarskiej atmosferze. O atrakcjach przygotowanych przez miasta - organizatorów nie musimy chyba pisać szczegółowo? Koncerty, zawody sportowe czy parada załóg, crew party (wspólna biesiada uczestników regat) czy parada żaglowców - czy warto wziąć w tym udział? Jesteśmy pewni, że tak. TTSR to festiwal młodości, międzynarodowej integracji załóg i wielkie święto żeglarstwa - tego trzeba spróbować, zapraszamy.
< Wróć
Zapisz się