Rejsy

Szwedzkie szkiery i norweskie fiordy w majowym słońcu.

Geteborg - Flekkefjord - Stavanger

Zapisz się
-293
dni
do rozpoczęcia
05.05.2018 - 12.05.2018
8
dni
2050

Szczegółowy opis rejsu

Opuścimy malowniczy, usiany małymi wysepkami  południowy archipelag Geteborg i pożeglujemy w stronę Flekkefjord pełnego wysp i wysepek wartych odwiedzenia. Jedna z nich to Hidra – zabytkowa wyspa , która oferuje turystom wyjątkowo malownicze skałki oraz znakomite warunki do wędkowania! Wyspa była zamieszkała przez ludzi już tysiące lat temu, w tym Wikingów. W połowie XIX wieku na wyspie dokonano ciekawych znalezisk - złotych przedmiotów i stary grawerowany kamień runiczny. Na wyspie znajduje się Fedrenes Minne muzeum w Rasvåg, które pokazuje jej ciekawą historię. To morskie muzeum znajduje się w starej szkole w Rasvåg. Możesz dowiedzieć się o historii wyspy od epoki kamienia aż po czasy współczesne.

Kolarstwo kolejowe ? – tak, specjalność z Flekkefjord. Trasa wycieczki prowadzi przez piękny i urozmaicony, naturalny krajobraz nad fiordem. Trasa łączy w sobie fantastyczne doznania przyrodnicze oraz fascynujący wgląd architektoniczny w budowę siedemnastokilometrowego toru kolejowego Flekkefjordbanen biegnącego przez 17 tuneli!

Na obrzeżach Flekkefjord znajdują się Góry Brufjell, gdzie warto wybrać się na hiking. Poziome „dziury” w Brufjell powstały w epoce lodowej około 20.000 lat temu, kiedy poziom morza był wyższy. Te unikalne formacje skalne leżą poziomo na 20 metrach nad poziomem morza, mają różną wielkość, a niektóre są tak duże, że ludzie mogą się w nich wspinać.

Z Flekkefjord pożeglujemy do Stavanger skąd już tylko krok do Lysefjord, który jest jednym z najpiękniejszych norweskich fiordów. 42-kilometrowy fiord da nam wiele niezapomnianych wrażeń. Jego największe atrakcje to:  Preikestolen (Pulpit Rock lub inaczej Ambona), czy Kjerag, góra wznosząca się wysokość 1100 metrów nad poziomem morza, z niesamowitym, położonym w jej północnej części uskokiem z przepaścią sięgającą 984 m.

Norwegia to wyjątkowy kraj oferujący odwiedzającym go wiele wyjątkowych atrakcji - stare górskie farmy, wodospady, kozy, foki, idylliczne wyspy i majestatyczne krajobrazy rozległych fiordów, jakich nie spotkasz w innych krajach Europy. Żeglując tam z nami omijasz zatłoczone turystyczne szlaki, masz szansę zobaczyć te wyjątkowe miejsca łącząc to z żeglarską przygodą. Zapraszamy na rejs!

< Wróć
Zapisz się