Mitsegeln

Przez cieśniny duńskie i Bornholm do domu.

Geteborg - Helsingor - Kopenhaga - Bornholm -Świnoujście

Segeln Sie mit
-39
Tage
bis Anreise
09.06.2018 - 16.06.2018
8
Tage
2100.00eur

Detaillierte Törnbeschreibung

Pożegnamy Geteborg i przez unikalne szkiery - piękny archipelag Geteborg, pełen malowniczych skałek i wysp, nierzadko z pięknymi domkami „jak z bajki” – przez wody Kattegatu pożeglujemy do duńskiego Helsingoru. Znajdujący się tam zamek Kronborg, zwany zamkiem Hamleta, jest zaliczany do najsłynniejszych zamków na świecie i od lat znajduje się na liście UNESCO. To miejsce, które warto a nawet trzeba odwiedzić.

Dalej przed nami Kopenhaga, stolica Danii, zaliczana do najciekawszych kierunków turystycznych w Europie. Miasto zabytków, licznych muzeów, z pięknym parkiem rozrywki Tivoli. Możemy tu obejrzeć ceremoniał zmiany warty przed pałacem królewskim Amalienborg czy też wybrać się na spacer wzdłuż kanału Nyhavn, gdzie liczne restauracje i bary oferują oryginalne specjały z ryb i owoców morza. Oczywiście także specjalność duńską tj. Smørrebrød, słynne duńskie kanapki w ogromnym wyborze - z łososiem, z krewetkami, ze smażoną rybą czy wędzonym węgorzem, jajecznicą, z tatarem, z pieczenią wołową, z gorącym pasztetem z wątróbki, z mięsem mielonym…- hm, trudno wszystkie wymienić. Nie sposób też będąc w Kopenhadze nie zjeść śledzia, który jest wszędzie, oczywiście pysznie przyrządzony z różnymi, często wymyślnymi dodatkami, pycha!

Z Kopenhagi, przez Sund i pod rozpiętym nad nim wspaniałym mostem łączącym Kopenhagę z Malmo, pożeglujemy na duński Bornholm – jakże odmienne miejsce od  kontynentalnej części Danii. Czy można w kilku słowach opisać uroki Bornholmu? – niestety nie. To unikalne miejsce, z unikalnym klimatem, zabudową, ludźmi, historią i zabytkami. Mała, ale bardzo różnorodna wyspa, enklawa spokoju, pięknych pejzaży, przyjaznych ludzi i pysznych ryb wędzonych na miejscu, podawanych prosto z wędzarni.

Żal będzie opuszczać tę przyjazną wyspę, ale Świnoujście, do którego pożeglujemy także oferuje wiele atrakcji. To miasto na 44 wyspach, z ciekawymi zabytkami, wspaniałą plażą, zawsze oczekujące na żeglarzy z otwartymi ramionami.  

< Wróć
Segeln Sie mit