Mitsegeln

Z norweskich fiordów w szwedzkie szkiery archipelagu Geteborg.

Stavanger - Flekkefjord - Geteborg

-45
Tage
bis Anreise
02.06.2018 - 09.06.2018
8
Tage
2200.00eur

Detaillierte Törnbeschreibung

Wspaniałych, zachwycających fiordów w okolicy Stavanger jest wiele. Proponujemy Lysefjord, jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów. 42-kilometrowy fiord da nam wiele niezapomnianych wrażeń. Jego chyba największą atrakcją jest Preikestolen, zwany Amboną.  Amatorzy górskiej wycieczki dotrą tam wyruszając z Jorpeland autobusem i dalej pieszo.  Góra Kjerag, wznosząca się na wysokość 1100 metrów nad poziomem morza, z niesamowitym, położonym w jej północnej części uskokiem z przepaścią sięgającą 984 m. jest także unikatem w skali światowej.

Ze Stavanger pożeglujemy drogą morską wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii do Flekkefjord pełnego urokliwych wysp, zatok, kameralnych miasteczek z wieloma atrakcjami. Na wejściu do  Flekkefjord znajdują się Góry Brufjell, które zapraszają na hiking. Poziome „dziury” w Brufjell powstały w epoce lodowej około 20.000 lat temu, kiedy poziom morza był wyższy to unikalne formacje skalne leżą poziomo na 20 metrach nad poziomem morza. Hidra to jedna z większych wysp we Flekkefjord, wyspa, której historia sięga epoki Vikingów a nawet dalej bo tysiące lat temu. Na wyspie znajduje się Fedrenes Minne Muzeum, które pokazuje historię wyspy aż od epoki kamienia. W połowie XIX wieku na wyspie dokonano ciekawych znalezisk - złotych przedmiotów i stary grawerowany kamień runiczny.

Jedną z wyjątkowych atrakcji turystycznych Flekkefjord jest możliwość wybrania się na wycieczkę rowerem-drezyną na szynach, której trasa prowadzi przez piękny i urozmaicony naturalny krajobraz nad fiordem. Łączy w sobie walory przyrodnicze oraz fascynujący wgląd architektoniczny w budowę siedemnastokilometrowego toru kolejowego Flekkefjordbanen, który biegnie przez 17 tuneli!

Z Flekefjordu pożeglujemy do Geteborga. Po drodze odwiedzimy malowniczy, usiany małymi wysepkami archipelag Geteborg, który zauroczy każdego. To inny świat, świat niewielkich, drewnianych domków czasem wybudowane na nadbrzeżnej skałce, proste, ale pięknie utrzymane ogródki i wąziutkie uliczki, często w ogóle bez samochodów! Szkiery wokół Geteborga nie ustępują urodą tym sztokholmskim.

W Geteborgu czeka nas także wiele atrakcji. Piękne miasto pełne zabytków, muzeów – Muzeum Morskie, Muzeum Kultury Światowej, Universum czy atrakcja dla hobbystów czyli muzea Volvo oraz lotnictwa, to tylko część oferty turystycznej. Kolejne atrakcje to dwa skanseny i niezbędny punkt programu park rozrywki Liseberg, który zadziwi nawet niejednego doświadczonego żeglarza.  Emocji w nim nie zabraknie!

Cóż dodać? Zapraszamy na tę żeglarską wyprawę z nami, na pewno warto.

< Wróć