Mitsegeln

Rejs stażowy 100 godzin na żaglowcu

Szczecin - Świnoujście

Segeln Sie mit
95
Tage
bis Anreise
22.04.2019 - 27.04.2019
6
Tage
1600.00eur

Detaillierte Törnbeschreibung

"...Dokąd mnie poniesie nadchodzący szkwał..." -  hm, tego nie powie nam dzisiaj nawet Arek Wlizło, którego fragment tekstu cytujemy. Wyruszymy ze Szczecina, w Poniedziałek Wielkanocny - w "Lany Poniedziałek". Nasz kucharz oczywiście zadba o to, aby tradycyjne, świąteczne przysmaki zagościły na stołach!

Przez Zalew Szczeciński i Świnoujście popłyniemy na morze. Już ten odcinek trasy rejsu jest bardzo ciekawy pod względem szkoleniowym. To wyjątkowy na polskich wodach akwen, gdzie na tak długim odcinku, płynąc wyznaczonym dla ruchu dużych jednostek torem, napotkamy wiele jednostek handlowych, sportowych oraz znaków nawigacyjnych. Dalej, ze Świnoujścia........ - tutaj już Neptun będzie rozdawał karty. Wokół Bornholmu? Pod szwedzki brzeg? A może w okolice Danii? Celem rejsu jest intensywne szkolenie więc będziemy żeglować, żeglować, żeglować. Dla wytchnienia zapewne zawiniemy na chwilę na Bornholm, aby rejs zakończyć  w Świnoujściu. 

I jeszcze jedno - rejs poprowadzi Kapitan Maciej Sodkiewicz. Po polarnych rejsach i wędrówkach na "koniec świata" kwietniowy Bałtyk nie jest dla niego wyzwaniem. A wiele można się od niego nauczyć. I - co ważne - chętnie dzieli się swoją wiedzą, polecamy.

< Wróć
Segeln Sie mit