Rejsy

Krótki wypad na Bornholm - wyspę zabytków, rowerowych ścieżek i pysznych śledzi.

Świnoujście - Bornholm - Szczecin

Zapisz się
-248
dni
do rozpoczęcia
19.06.2018 - 23.06.2018
5
dni
1285

Szczegółowy opis rejsu

Oddalona o niecałe 100 km od polskiego wybrzeża duńska wyspa Bornholmbywa jest też nazywana Słoneczną Wyspą. Wyspa przyciąga rzesze turystów przede wszystkim wspaniałą przyrodą, zabytkami i przemiłą atmosferą życzliwych mieszkańców, ale także możliwością wspaniałych wycieczek rowerowych i pysznymi, wędzonymi śledziami.

                                 

Na północy wyspy czekają na turystów majestatyczne klify, które łączą się z błękitem Morza Bałtyckiego. Na północnym krańcu wyspy oglądać można także największe w Skandynawii ruiny zamku średniowiecznego – Hammershus. Centrum wyspy to las Almindingen – jeden z największych kompleksów leśnych w Danii – doskonałe miejsce na  wycieczki, pomiędzy starymi drzewami bukowymi, dzikimi partiami skał i leśnymi jeziorkami, jeden z traktów prowadzi na najwyższe na wyspie wzniesienie: Rytterknagten (162 m n.p.m.).

            

Wschodnia strona to malownicze miasteczka przycupnięte nad brzegiem morza. Południe wyspy to prawdziwy raj dla amatorów plażowania, od Balki do Dueodde ciągną się kilometry piaszczystych plaż.  Na Borholmie spotkamy wiele atrakcji, m.inn.: zabytkową portową kuźnię, muzeum historii Bornholmu- od epoki brązu do II wojny światowej; muzeum  lokalnej ceramiki, zarówno starej, jak i współczesnej; czy kościół św. Mikołaja, zbudowany w XV w, w miejscu XIII wiecznej kaplicy.   

                                                                                                

Uroki Bornholmu poznacie łącząc żeglugę na pokładzie klasycznego szkunera z aktywnym wypoczynkiem. Pożeglujecie pod okiem profesjonalnej załogi, która wprowadzi Was w tajniki żeglarstwa oraz zadba o wygodę i bezpieczeństwo, Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< Wróć
Zapisz się