Rejsy

Świnoujście - Bornholm - Świnoujście

Zapisz się
6
dni
do rozpoczęcia
26.08.2017 - 31.08.2017
6
dni
1920

Szczegółowy opis rejsu

Trasa: Świnoujście - Bornholm - Świnoujście

Zaokrętowanie: 26 sierpnia 2017 godzina 18.00 Świnoujście
Wyokrętowanie: 31 sierpnia 2017 godzina 10.00 Świnoujście

Cena zawiera:

Zakwaterowanie w kabinach dwu, trzy, lub 4-osobowych, wyposażonych w prysznic i toaletę 
Pełne wyżywienie – śniadania, obiady i kolacje, nielimitowana kawa i herbata
Obsadę międzynarodowej załogi zawodowej, profesjonalnego kucharza
Elementy szkolenia żeglarskiego, paliwo, opłaty portowe

Cena nie zawiera:

Transportu do portu zaokrętowania i z portu wyokrętowania
Wydatków osobistych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i innych atrakcji w portach

Dodatkowe koszty:
Uczestnicy na czas trwania rejsu mogą wykupić ubezpieczenie:
KL 80 000 PLN;
NNW: 40 000 PLN;
BP (ubezpieczenie bagażu): 600 PLN;
OC w życiu prywatnym: 60 000 PLN


Na pokładzie:

Uczestnicy zostaną podzieleni na wachty w których będą obsługiwać żaglowiec - uczestniczyć w pracach pokładowych, (obsługa żagli, sterowanie, prowadzenie obserwacji), nawigacyjnych, kambuzowych oraz bosmańskich. 
Każdą wachta opiekować się będzie oficer wachtowy który przeszkoli załogę z obowiązków, a w razie pytań będzie służył swoją wiedzą. Nasza międzynarodowa załoga zawodowa z chęcią przybliży tajniki żeglowania.
Na zakończenie rejsu wszyscy Uczestnicy otrzymają opinie z rejsu morskiego liczone do stażu na patenty żeglarskie.


Przewidziana ilość godzin stażowych*: 50 h
Akwen pływowy:  NIE
*Dokładna ilość godzin zależy od warunków pogodowych.

Rejs:


Rejs rozpoczniemy w Mieście 44 Wysp – Świnoujściu. Malowniczo położone, bogate w atrakcje turystyczne, miasto zachowało  urokliwy styl nadmorski z lat 40. XIX w. Do atrakcji należą m.in. zespół fortów twierdzy Świnoujście, basen U-bootów położony na wyspie Karsibór, czy falochron zachodni ze Stawą Młyny – symbol miasta - o długości ok. 350 m, wybudowany w latach 1818-1923, na końcu plaży na wyspie Uznam przy ujściu Świny do Bałtyku. 

Nastepnie pożeglujemy do polskiego kurortu letniego, Kołóbrzegu.   Z Kołobrzegu wodami Morza Bałtyckiego na wyspę Bornholm!

Z chęcią zawitamy do portu Ronne – największego miasta na wyspie. Tam czeka na zwiedzających zabytkowa portowa kuźnia, muzeum historii Bornholmu, od epoki brązu do II wojny światowej; muzeum  lokalnej ceramiki, zarówno starej, jak i współczesnej; kościół św. Mikołaja, zbudowany w XV w, w miejscu XIII wiecznej kaplicy.

Jeżeli chcesz zaplanować dłuższą wycieczkę poza miasto – koniecznie zobacz największy średniowieczny zamek w Północnej Europie – wybudowany w XIII wieku Hammershus!
Zobacz też ryty naskalne z czasów Wikingów w Madsebbake czy unikalne bornholmskie kościoły rotundowe w Østerlars i Nylars, budowane przez templariuszy w XI wieku.
Wybierz się w godzinną podróż koleją do Nexo i odwiedź Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland. Bornholmski Tropikalny Park Motyli  to  – jak sami o sobie piszą – najgorętsze doświadczenie na wyspie.
Nie zapomnij o wizycie w miasteczku Aakirkeby! Tam znajduje się NaturBornholm -  park opowiadający 1700 milionów lat historii Bornholmu!  Możesz  spotkać się z duńskimi dinozaurami, zobaczyć faunę Bałtyku, przeżyć trzęsienie ziemi! To tylko 30 min. autobusem od Ronne!


 

 

Interesuje Cię czarter całego żaglowca? Zadzwoń lub napisz do nas!

http://kapitanborchardt.pl/kontakt/

 

 

 

< Wróć
Zapisz się