Rejsy

Poznaj największe porty polskiego wybrzeża.

Świnoujście-Kołobrzeg-Hel-Gdańsk

Wyczarteruj
69
dni
do rozpoczęcia
30.06.2018 - 04.07.2018
5
dni

Szczegółowy opis rejsu

Kołobrzeg - miejsce zaślubin Polski z morzem. To tutaj 18 marca 1945 roku odbyła się oficjalna uroczystość zaślubin, podczas której wypowiedziano historyczne słowa:

"Przyszliśmy, morze, po ciężkim i krwawym trudzie. Widzimy, że nie poszedł na marne nasz trud. Przysięgamy, że cię nigdy nie opuścimy. Rzucając pierścień w twe fale, biorę z tobą ślub, ponieważ tyś było i będziesz zawsze nasze”. Po tych słowach wrzucono do morza zaślubinowy pierścień przy dźwięku honorowych salw.

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie Polskę bez dostępu do morza. Dzisiaj Kołobrzeg to jest największy i najpiękniejszy polski kurort o niezrównanym uroku i bogatej historii.

 

                                                                        

Pożegnamy Kołobrzeg i pożeglujemy na Hel. Na Helu polecamy przede wszystkim Muzeum Obrony Wybrzeża - to wyjątkowe miejsce na polskim wybrzeżu dokumentujące kawał historii Polski. Bardzo bogate zbiory i znakomite ich wyeksponowanie i opis to atuty tego miejsca. Tam też znajduje się bardzo ważna dla nas Izba Pamięci patrona naszego statku Kapitana Karola Olgierda Borchardta. Odtworzono tam gdyńskie mieszkanie pisarza. Znajdziecie tu oryginalne biurko i maszynę do pisania Kapitana, fisharmonię, na której grywał, książki, grafiki jego autorstwa i wiele innych, cennych pamiątek po tej wybitnej postaci.  

                                                                                                          

 

Wielką atrakcją Helu jest fokarium - tu oprócz oglądania pięknych foczek dowiemy się wielu ciekawostek z zakresu ekologii morzu. To bardzo pouczające miejsce.

                                                                 

Rejs zakończymy w Gdańsku. Zachęcamy do odwiedzenia Gdańska i poznaniajego wspaniałych atrakcji z bliska, wielu z pokładu naszego żaglowca, jak np. Westerplatte.

Szczególnie w przededniu Baltic Sail Gdańsk wizyta w Gdańsku będzie szczególnie atrakcyjna.

                                                                           

 

 

 

 

< Wróć
Wyczarteruj