Rejsy

Świnoujście

-225
dni
do rozpoczęcia
07.10.2017 - 07.10.2017
1
dni

Szczegółowy opis rejsu

Cena nie zawiera:

Transportu do portu zaokrętowania i z portu wyokrętowania
Wydatków osobistych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i innych atrakcji w portach

Dodatkowe koszty:
Uczestnicy na czas trwania rejsu mogą wykupić ubezpieczenie:
KL 80 000 PLN;
NNW: 40 000 PLN;
BP (ubezpieczenie bagażu): 600 PLN;
OC w życiu prywatnym: 60 000 PLN


Na pokładzie:

Uczestnicy zostaną podzieleni na wachty, w czasie których będą uczestniczyć w pracach pokładowych, (obsługa żagli, sterowanie, prowadzenie obserwacji), nawigacyjnych, kambuzowych oraz bosmańskich. Szkolenia przeznaczone są dla wszystkich uczestników rejsu.
Każdą wachtą opiekować się będzie oficer wachtowy, który przeszkoli załogę z obowiązków, a w razie pytań będzie służył swoją wiedzą. Nasza załoga zawodowa z chęcią przybliży uczestnikom tajniki żeglowania.
Na zakończenie rejsu wszyscy Uczestnicy otrzymają opinie z rejsu morskiego dokumentujące staż morski wymagany do uzyskania kolejnych stopni żeglarskich.

 

Dlaczego Bornholm?

Bo na wyspie każdy znajdzie coś dla siebie! 
Średniowieczne zabytki, wspaniała przyroda, może tropikalne motyle? Kościoły templariuszy? Dinozaury? 


W porcie Ronne czekają na nas: zabytkowa portowa kuźnia, muzeum historii Bornholmu, od epoki brązu do II wojny światowej; muzeum  lokalnej ceramiki, zarówno starej, jak i współczesnej; kościół św. Mikołaja, zbudowany w XV w, w miejscu XIII wiecznej kaplicy. Można zaplanować dłuższą wycieczkę aby zobaczyć największy średniowieczny zamek w Północnej Europie – wybudowany w XIII wieku Hammershus! 
Warte uwagi są też ryty naskalne z czasów Wikingów w Madsebbake czy unikalne bornholmskie kościoły rotundowe w Østerlars i Nylars, budowane przez templariuszy w XI wieku. 

W porcie Nexo można odwiedzić Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland. Bornholmski Tropikalny Park Motyli  to  – jak sami o sobie piszą – najgorętsze doświadczenie na wyspie. 
Polecamy też wizytę w miasteczku Aakirkeby! Tam znajduje się NaturBornholm -  park opowiadający 1700 milionów lat historii Bornholmu!  Można spotkać się z duńskimi dinozaurami, zobaczyć faunę Bałtyku, przeżyć trzęsienie ziemi!


Zapraszamy na rejs!

< Wróć