Rejsy

Niemcy, Szwecja, Dania w 8 dni? To możliwe

Świnoujście-Sassnitz-Karlskrona-Bornholm-Świnoujście

Wyczarteruj
62
dni
do rozpoczęcia
23.06.2018 - 30.06.2018
8
dni

Szczegółowy opis rejsu

Kredowe klify i Park Jasmund koło Sassnitz to miejsca, które trzeba zobaczyć. Polecamy też unikatowe Muzeum Archeologii Podwodnej, w którym zgromadzono bogate zbiory eksponatów  odnalezionych pod wodą w Bałtyku. Wśród nich zobaczyć można m.in. wrak kogi z czasów pirata Stortebekera czy pochodzącą z końca X wieku słowiańską łódź.

                   

Z Sassnitz pożeglujemy do Karlskrony, portu, który został wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Karlskrona to stare, zabytkowe miasto, ważne w historii Szwecji. Założył je w 1680 roku król szwedzki Karol XI. jako port i stocznia szwedzkiej floty wojennej. Wybierając miejsce na strategiczny port król radził się piratów, wskazali to miejsce w archipelagu. Okazało się, że był to dobry wybór, Karlskrona nie została nigdy zdobyta przez obcą armię. Szwedzi to od wieków morski naród dlatego warto odwiedzić Muzeum Morskie. Karlskrona to piekne i ciekawe miasto, przyjazne żeglarzom.

                                                      

Na duński Bornholm popłyniemy spróbować innych przyjemności. Na wyspie chociaż małej, ale różnorodnej przyrodniczo, spotkamy piękne krajobrazy i naturę. Po morskich wrażeniach z pokładu senny nastrój miasteczek Bornholmu zachęci do relaksu i spokojnego zwiedzania wyspy. Amatorzy wycieczek rowerowych znajdą tu coś dla siebie. Wyspa ma około 105 km obwodu a długość ścieżek rowerowych to 235 km.  Jest ich tak wiele i biegną w tak różnorodnym terenie, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Amatorzy plażowego lenistwa będą też usatysfakcjonowani - na Bornholmie znajdziemy także piękne plaże. Ciekawe zabytki, pyszne, świeżo uwędzone śledzie, plaże oraz sieć dróg dla rowerów to chyba największe atuty Bornholmu.

                  

 

 

< Wróć
Wyczarteruj