Rejsy

Wiosenny rejs na Bornholm

Świnoujście - Bornholm - Świnoujście

-273
dni
do rozpoczęcia
19.04.2018 - 22.04.2018
4
dni

Szczegółowy opis rejsu

Ta najcieplesza wyspa na Bałtyku, zwana Słoneczną Wyspą, to świetne miejsce na wiosenną wycieczkę w krainę wspaniałych zabytków i niebanalnej natury. Urokliwe miasteczka i porciki - Svaneke, Hasle, Gudhjem - z ich niepowtarzalnym klimatem warte są odwiedzenia. W Gudhjem polecamy wędzarnię-restaurację Rogeri, gdzie można spróbować wspaniałych przysmaków z ryb i owoców morza, w tym specjalność wyspy, pysznego, wędzonego śledzia. Wyruszając z Gudhjem do Hammershus zwiedzimy ruiny średniowiecznego zamku, z punktu widokowego zobaczymy piękną panoramę wyspy, imponujących klifów i otaczającego wyspę morza.

Kolejne punkty obowiązkowe do odwiedzenia na Bornholmie to Østerlars z unikalnym rotundowym kościołem, jakże odmiennym od tych znanych z Polski, oraz Aakirkeby z muzeum Natur Bornholm i Bornholms Automobilmuseum.

Amatorom wycieczek rowerowych i ciekawych plenerów fotograficznych polecimy wypad trasą rowerową między Rønne i Gudhjem

Helligdomsklipperne - Święte Skały

Na tej trasie zobaczymy unikalne Heligdommen - formacje skalne - Święte Skały, które należą do najbardziej malowniczej części bornholmskiego wybrzeża - Helligdommen.

Wodospad Døndalefaldet

Inną ciekawostką jest Døndalen - to dolina szczelinowa, w której po skałach spływa największy w Danii wodospad Døndalefaldet. Właśnie wiosną bywa on najobfitszy, w szczycie lata może być tylko strużką wody. To piekne miejsce znajduje się tylko 6 km od Gudhjem. W sam raz na rowerowy wypad.

Bornholm, choć to niewielka wyspa, jest jednak bardzo różnorodna. Każdy tu znajdzie coś dla siebie.

 

< Wróć