Rejsy

Na Bornholm - "Majorkę Północy"

Szczecin - Bornholm - Świnoujście

Zapisz się
55
dni
do rozpoczęcia
10.09.2018 - 13.09.2018
4
dni
1285

Szczegółowy opis rejsu

Bornholm to wyspa nie bez powodu nazwana przez turystów "Majorką Północy" oraz "Słoneczną Wyspą". Taką opinię potwierdzają świetnie się w tym klimacie czujące i pięknie tu dojrzewające drzewa figowe oraz morwowe. To właśnie na Bornholmie jest największe w Danii nasłonecznienie i najniższa statystycznie liczba opadów. W końcu lata, kiedy nagrzany słońcem Bałtyk oddaje swoje ciepło, wyspa oferuje wypoczynek na jednych z najlepszych plaż w północnej Europie, w bliskości z naturą w ciszy i spokoju. Znajdziemy na niej wiele atrakcji, w tym zabytków np. największy średniowieczny zamek w Północnej Europie, wybudowany w XIII wieku Hammershus, czy unikalne bornholmskich kościoły rotundowe zbudowane przez templariuszy w XI wieku. 

Bornholm to wyspa o bardzo zróżnicowanym krajobrazie - na północy wyspy czekają na turystów majestatyczne klify, które łączą się z błękitem Morza Bałtyckiego. Ten region jest też bogactwem przyrodniczym wyspy, głównie ze względu na rozległe wrzosowiska, które tworzą bajecznie kolorowe dywany,  pomiędzy którymi wiją się wąskie ścieżki ułatwiające turystom podziwianie widoków.

Wschodnia strona to malownicze miasteczka rozciągnięte nad brzegiem morza a południe wyspy to prawdziwy raj dla amatorów plażowania - od Balki do Dueodde ciągną się kilometry piaszczystych plaż.

Bornholm słynie też z wędzonych śledzi, a szczególnym skarbem bornholmskich lasów są grzyby i owoce leśne. Urodzaj grzybów zyskał sławę wśród turystów - uwielbiających grzybobranie, którzy na wyspę przyjeżdżają właśnie w tym celu.

Wyspa przyciąga rzesze turystów przede wszystkim wspaniałą przyrodą i przemiłą atmosferą życzliwych mieszkańców.

 

 

< Wróć
Zapisz się